Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Dichtbij wie ik ben

verzamelde gedichten

Minke Zwaan

Prijs: € 15,-
Voorraad#stock_type# onbekend
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789492411730
Auteur(s) : Minke Zwaan
Taal : Nederlands
Onderwerp : Poëzie
Thema : Poëzie
Uitgever : Kontrast, Uitgeverij
Verschenen : Februari 2026
Druk : 1
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 86
Afmetingen : 207 x 123 x 10 mm
Gewicht : 134 gram
Beschrijving

Minke Zwaan (Hillegersberg, 1930) had al jong grote belangstelling voor de Nederlandse taal. Na 3 jaar HBS in Rotterdam is ze naar de Kweekschool voor Onderwijzers gegaan. Door omstandigheden kreeg ze niet de kans deze opleiding af te ronden en daarna verder te studeren. Daarom heeft ze op latere leeftijd aan de Open Universiteit Literatuurwetenschappen en Taal- en letterkunde gestudeerd.

In haar gedichten tracht ze te schetsen wat haar beweegt, waarbij ze herkenbare emoties en de verwerking ervan in een breder perspectief plaatst. Haar poëtische taal is gevarieerd. Klassieke vormen wisselen af met vrije gedichten.

In 2002 verscheen haar eerste bundel Wilde bloemen, waarvan de meeste gedichten dateren uit vroegere perioden van haar leven en enkele uit de jaren zeventig. In 2005 verscheen Dag dag. De daarin gepubliceerde gedichten ontstonden in de jaren negentig en het begin van de nieuwe eeuw.

In Dichtbij wie ik ben zijn de gedichten uit haar eerdere bundels samengebracht met die zij schreef vanaf 2005 tot en met het tweede decennium van de nieuwe eeuw.

Velden met een * zijn verplicht